ss

2.El Yük Konteyner

2.El Yük Konteyner

Konteynerler yük taşıma için en iyi seçimdir. Özellikle ağır ve büyük malzemeler taşıyorsanız yük konteynerleri kullanmak en iyisidir. Yük konteynerlerin sıfırı ve üretimini yaparak yapılan satışı çok fazla firma tarafından yapılmaktadır. Fakat bunun dışında 2. El Yük Konteyner  bulunmaktadır. Sadece 2. el yük konteyner satışı hizmeti veren firmalar vardır. İnternet üzerinden araştırarak bu firmaların birçoğuna ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgilere ve cevabını düşündüğünüz sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Oldukça avantajlı olan 2. El yük konteynerinin en büyük avantajı sıfır alarak harcayacağınız ücretin yanı sıra, büyük masraflardan kurtulmuş olmanız olacaktır.

Yeni yani sıfır alacağınız konteynerdeki özellikler  2. el yük konteyner içinde geçerlidir. Boyutları ve tasarım şekli sizin istekleriniz göz önünde bulundurularak temin edilir. 2. el yük konteynerler satılırken değerleri fazla düşmemektedir. Her ne kadar sıfır gibi olmasa da çok kaliteli yapılan konteynerler (2,5 ton çelikten üretim) satışında, sıfırından çok fazla fark yoktur. 2. El yük konteyner aylık, altı aylık veya yıllık seçeneklerle kiralaması da yapılmaktadır. Bu konteynerde uçak ve deniz yolu yolcuğunda yük taşıma amaçlı kullanımı tercih edilmektedir. Kullanılmış olmaları yüzünden bu iş için uygundurlar. Ev, Ofis ve Şantiyelerde ayrıca tercih edilmektedir. 2. el yük konteynerler alımını yaparak şantiye ve ev konteynerlerine dönüştüren firmalar vardır. Her tülü bakımını yaparak, farklı amaçlarla ihtiyaca yönelik satış yapmaktadırlar. Bu konteyneri tercih edenler pencere, kapı, su ve elektrik aksamı aksesuarları ekletebilmektedirler. Bu özellikleri ile ayrıca büyük bahçelerde yaşam alanı ve ya depo olarak kullanılabilirler. Sıfır konteyner değil de 2.El Yük Konteyner alıp, değiştirerek kullanmak birçok kişiye daha avantajlı gelebilir.

2.El Yük Konteyner

Konteyner alımını yaparken, sıfır alırken gösterilen hassasiyetten daha fazla özen göstermek gerekir. İlk önce nasıl bir konteyner ve 2. el yük konteyner ihtiyacınızı seçmelisiniz. 2. el alacağınız için ne durumda olduğu çok önemlidir. Uzun yıllar kullanılmış konteynerleri almamalısınız. Çok eski konteyner işinizi görmez ve bakım ihtiyacı fazladır. En fazla 10 yılı aşmamış kullanımda 2. El Yük Konteyner alınması gerekir. Yerinde görülerek almak daha avantajlı olur.

2. El Yük Konteyner Fiyatları

Konteynerlar taşımacılığın en çok kullanılan yapılarıdır. Konteynerların taşımacılıkta kullanılmasının birçok sebebi vardır.

Kolay depo edilebilir olmaları, güçlü kafes yapılarına sahip olmaları ve başka araçlarla taşımaya elverişli olmaları bunlardan bazılarıdır. Bunun dışında konteynerlar açık ve kapalı koşullarda da taşımacılıkta kullanılabilir.

Örneğin kara yoluyla taşınan bir konteyner, gemi içinde taşınarak da taşınabilir. Konteynerlar bu gibi durumlardan dolayı genellikle yıpranabilir ve hasarlanabilir. Fakat yıpranmasına rağmen birçok konteyner hala kullanılmaya devam edilebilir.

Bu konteynerların kullanılmasıyla birlikte 2. El konteynerlar ortaya çıkmış olur. Sıfır üretilmiş yük konteynerlerine göre bu 2. El Yük Konteyner Fiyatları daha uygun fiyatlı olarak karşımıza çıkmaktadır.

İkinci El Yük Konteynerlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci ürün, bu ürünün bir başkası tarafından kullanıldığını belirtmektedir. Tabi ki bu durum yük konteynerlerinde de geçerlidir. İkinci el yük konteynerları, daha önce taşımacılıkta kullanılmış yük konteynerleridir.

İkinci el yük konteynerları sıfır yük konteynerlerine göre daha uygun fiyatlarla karşımıza çıksa da dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır ve bu fiyat farkı size her zaman avantaj sağlayan bir fiyat farkı olmamaktadır.

İkinci el yük konteynerlerinin bakımına çok dikkat edilmelidir. Daha önce kullanılan bu konteynerların bakımı oldukça önemlidir. Bakımı düzgün yapılmamış konteynerlar fiyat bakımından avantajlı olsa da kalite bakımından size istediğinizi vermeyebilir. Bu yüzden 2. El Yük Konteyner Fiyatları arasında farklılıklara rastlamak mümkündür.

İkinci El Yük Konteynerlerinde Fiyata Etki Eden Faktörler

İkici el konteynerlerde ilk olarak dikkat edilmesi gereken şey konteynerın kondisyonudur. Konteyner daha önceden ağır yolculuklar geçirmiş, gerekli bakımları yapılmamış ve konteyner düzgün koşullarda depo edilmemişse konteynerın dayanıklılığı azalabilir.

Bunun dışında konteynerın boyutları da oldukça önemli yer tutmakta ve 2. El Yük Konteyner Fiyatları üzerine etki etmektedir. Artan boyuta göre konteyner boyutu da artabilir. Konteyner almanın yanı sıra ikinci el kiralık konteynerlar da tercih edilebilir.

Eğer konteyneriniz size çok üzün süreli lazım değilse kiralama iyi bir seçenek olabilir. İkinci el konteyner kiralamayla birlikte konteynerinizi depolama sorununuz da ortadan kalkacaktır.

 

Soru Sorun