ss

Askeri Konteyner

Askeri Konteyner

Askeriye birimlerinin barınma ihtiyaçlarını karşılaması için üretilen konteyner modellerine Askeri Konteyner olarak adlandırılmaktadır. Son teknoloji kullanılarak üretilen askeri konteyner güvenli olarak imal dilmektedir. Kullanıma hazır hale getirildikten sonra seri üretim olarak yapılabilmektedir. Bu konteyner askeri birliklerin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde özenle üretilmektedir. İhtiyaç duyulan önemli özelliklerden elektrik ve su donanımı da döşenebilen konteynerler oldukça konforlu olabilmektedirler.

Askeri birimlere barınak olması yanı sıra, Askeri konteyner  Barış Gücü, uluslararası askeri üsler, askeri birlikler gibi ulusal veya uluslararası tüm askeri organizasyonların barınma ihtiyaçlarında güvenle kullanımına sahiptir. Konteyner standart ölçülerde yapılabilmesi yanı sıra tek katlı veya 3 kata kadar katlı sistemle özel proje üretim olarak da yapılmaktadır. Askeri araç üzeri taşıma standart ölçülerinde mobil taşımaya uygun askeri konteyner üretimi de yapılmaktadır. Bu konteynerler askeri amaçlı olduğu için oldukça güvenli üretilmektedir. Bu yüzden Askeri Konteyner sistemleri betonarmeye oranla daha güvenilirdir. Askeriyede bu konteynerler çok amaçlı kullanılabilmektedir. Depolama, barınak ve yemekhane  amaçlı kullanılabilmektedir.

Askeri Konteyner

Bunun için yapılan konteynerler sistemleri modern olarak tasarlanan bir sistem olduğu için iç cephe ve dış cephe renklerine istekler doğrultusunda  yapılabilmektedir. Ayrıca  Askeri Konteyner olumsuz dış koşullara karşı dayanıklı olarak uzun ömürlü olma özelliği ile üretilirler. Bunun sebebi ise kaliteli malzemeler kullanılmasıdır. Kusursuz şekilde üretimi yapılan bu konteynerlerin fiyatları hem ekonomik hem de uygundur. Bu sebeple tercih edilme sayısı her geçen gün daha da artmaktadır. Avantajları bütün bunları düşününce betonarme yapılara göre çok daha fazladır. Her türlü ihtiyacı karşılayacak şekilde üretildiklerinden en iyi çözüm önerisi olarak düşünülmektedir. Kullanılması önerilmektedir. Konteynerlerin yapılışı sırasında iklime uygun malzemeler kullanılır. Kullanılacağı iklim bölgesine göre özel yapım malzemeleri kullanılmaktadır. Sağlam yapıda olmalarını kaliteli malzemeler ile yapılmış olmalarından kaynaklanmaktadır. Bu sistem için yapılacak konteyner bulanacağı iklim dışında arazı koşullarına göre zor arazi şartlarına dayanıklı da yapılabilmektedir. Askeriye için yapılacağından en büyük avantaj olan kurşun işlemez özelliği ile ayrıca yapılabilmektedir. Bu konu askeri birimlerin güvenlik açısından en önemli unsurlarındandır.

 

Soru Sorun