ss

Birleşik Konteyner Çözümleri

Birleşik Konteyner Çözümleri

 TEK ÇATI ALTINDA TOPLAYAN BİRLEŞİK KONTEYNER ÇÖZÜMLERİ

            Yük taşımacılığı alanında belirli standartları bulunan konteyner modelleri genellikle bu alandaki işlevleri ile bilinse de bağımsız yaşam alanları oluşturması özellikleri ile de kullanılmaktadırlar. Bu alanda Birleşik Konteyner Çözümleri özellikle şantiye alanlarında ya da sanayi bölgelerinde ihtiyaç olan yatakhane, ofis, yemekhane gibi bölümlere ayrılabilen yapılar olmaktadırlar. Standart bir konteyner ölçüsü 20 feet olarak tabir edilen modeller olmakta ve uzunlukları 6 metreyi bulunan bu modellerde genişlik yaklaşık 2,5 metre civarında olmaktadır. BU konteynerler toplu konseptlerde kullanılabilmekte ve birleşik modeller bu şekilde inşa edilmektedir. Konteyner yapıların genel özellikleri arasında hızlı kurulum, ekonomik maliyet ve fonksiyonel kullanım imkânları yer almaktadır.

            Temel insani ihtiyaçlar için kullanılan Birleşik Konteyner Çözümleri farklı dizaynlar tercih edilerek farklı sektörlerde hizmet veren yapılara da dönüştürülebilmektedir. Tek katlı olarak hazırlanan konseptlerin yanında iki veya üç katlı yapılarda oluşturulabiliyor. Ancak üç katlı modellerden daha fazla kat sayısı güvenlik gerekçesi ile çok fazla tercih edilmemektedir. Betonarme zeminler üzerine kurulu güçlü yapılar olarak birinci derece depremlere karşı dayanıklılıkta içermektedirler. Oluşturmak istediğiniz tesisin özelliklerini kendiniz belirleyebilir ve güvenli yapılar olarak farklı sektörlerde ve yerlerde kullanılabilir. 40 ft genişlikteki konteyner modellerinin uzunlukları 12 metreye çıkabiliyor, bu da çok daha geniş kullanım alanları anlamına gelebilecektir. Kenar kısımlarından kurulan merdiven modülleri ile katlar arasında geçişler sağlanabilmektedir.

Birleşik Konteyner Çözümleri

            Özellikle tasarımlarda kullanılan çatılı Birleşik Konteyner Çözümleri farklı mevsim koşullarına göre dayanıklılıkta sağlayabilecektir. Klima sistemi kurulabilir ve bu anlamda tesis içerisinde kullanılacak soğutma sistemi de hazırlanan konteyner tasarımlarına eklenebilir. Bu modüller içerisinde ofisler, yatakhaneler, yemekhaneler, WC, lavabo gibi kısımlarda bulunabilmektedir. Fiyat olarak oldukça avantajlı olan bu yapılar özellikle büyük ölçekli inşaat sahalarında çok fazla rastlanmaktadır. Bu modüllerin taşınabilir olması ile proje tamamlandığında tesisin farklı bir alan nakli söz konusudur. Hatta bu tür yapılar kiralanabilir ya da ikinci el ürünler olarak satın alınabilir. Bu şekillerde çok daha ekonomik özelliklerde olan seçimlerinizde yıllık bakımlar gibi ek sorumluluklar için ek maliyetler harcamanıza da gerek kalmayacaktır.

Çatılı Konteyner

Günümüzde özellikle deniz kenarı ve bahçe içi gibi yerlerde konteyner evler sıklıkla kullanılmaktadır. Konteyner evlere prefabrik  evler de denilmektedir. Deprem dönemlerinde pek çok insan konteyner evlerde kalmışlardır. Çatılı konteynerlar da prefabrik evlerin çatılı olanlarıdır. Genellikle tatil bölgeleri gibi alanlarda ya da büyük bahçe içlerinde bu tarz Çatılı Konteyner evler tercih edilmektedir. İhtiyaca uygun boyutlarda yapılabilen bu çatılı konteynerlar normal evlere göre çok daha makul fiyatlıdırlar. Aynı zamanda çatılı konteynerler birkaç konteyner birleşimi ile de yapılabilmektedir. Konteyner evlerin çatılı olmasının en büyük avantajı kış aylarındaki kötü hava koşullarından ve yaz aylarındaki aşırı sıcak havalardan evinizi korumasıdır.

Konteyner Evler Neden Tercih Edilir

Çatılı konteyner ev genellikle kısa süreli kullanımı olan evler için tercih edilebilmektedir. Ayrıca çatılı konteyner evler çok hızlı üretim ve kolay kurulumları sayesinde de tercih edilmektedir. Konteyner tipi evler genellikle bağ ya da bahçe gibi yerlerde kullanılmaktadır. Son yıllarda pek çok yazlık beldede yazlık ev olarak da Çatılı Konteyner Ev kullanılmaktadır. Bunların dışında konteyner evlerin kullanım alanı daha geniştir. Konteynerler genellikle şantiye, ofis yatakhane, duş, yemekhane ve tuvalet olarak da kullanılmaktadır. Çatılı konteynerler su ve elektrik tesisatlarının yanı sıra tuvalet, banyo ve mutfak gibi kullanım alanları da hazırlanmış şekilde kullanıcılara teslim edilmektedir.

İster Tek Katlı İster İki Katlı

Çatılı Konteyner evlere aynı zamanda Verandalı Konteyner Ev de denilmektedir. Çatılı ya da normal olan konteyner evler tek katlı ya da çift hatlı olarak üretilebilmektedir. Ayrıca konteyner evler uluslararası standart ölçülerde imal edilmektedir. Ayrıca konteynerler bir hafta ya da 10 gün gibi sürelerde üretildikleri için de kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Tüm bunların dışında konteyner evlerin dışları levhalarla ya da alçıpan levhalarla kaplanabilmektedir. Özellikle arsa ya da bahçeniz var ise konteyner eve sahip olmanız hem çok daha uygun fiyatlı ve güzel olacaktır. Ayrıca tarla ve bahçe gibi alanlarda yaptığınız çalışmalarınız sırasında dinlenmek için de çatılı konteyner evlerden yararlanabilir ve normal ev fiyatlarından daha uygun fiyatlara eviniz olmuş olur. 

 

Soru Sorun