ss

Deprem - Afet Konteyner

Deprem - Afet Konteyner

            Ülkemizin değişmeyen bir gerçeği olan deprem, özellikle 1999 yılında hafızalara kazınan bir felaket olmuştur. Ve hala deprem kuşağı üzerinde yer alması gerek yetkilileri ve gerekse sivil toplum örgütlerini tedbirli olmaya zorlamaktadır. Yapısal alanlarda getirilen önlemler bazı durumlarda depremin şiddetine bağlı olarak işe yaramayabilecektir. Bu nedenle vatandaşların bu alanda bilgilendirilerek yaşanan mağduriyetlerin en alt sınırda olması için Deprem-Afet Konteyner modelleri ile barınma ihtiyacı bu gibi durumlar için karşılanmaya çalışılmalıdır. İlk yardım ve acil eksikliklerin anında karşılanmasını sağlayacak olan bu konteyner modelleri afet durumlarında mağduriyetlerin yaşanmasının önüne geçecektir. Bu alanda genellikle 20 feet modeller kullanılmaktadır. Ancak bazı durumlar için farklı özelliklerde konteyner modelleri de kullanım imkânına göre değişebilmektedir.

            Ülkemizde bu alanda AFAD en yetkili ve en geniş olanaklara sahip olan kuruluş olmaktadır. Devlet kurumu olarak bünyesinde bu tip Deprem-Afet Konteyner modelleri barındırarak acil durumlarda anında ihtiyaç olan bölgeye sevk etmektedir. Bu konteyner modelleri bireysel bu gibi acil durumlarda ihtiyacı olabilecek malzemeleri de içermektedir. Bunlar arasında jeneratör, boyunluk, gaz maskesi, ilk yardım çantası, fener, matkap gibi ürünler bulunmaktadır. Depremzedelerin bu gibi afetlerde karşılaşabileceği zararları en aza indirebilme adına bu tip hazırlıkların yapılması ve deprem anında bu modüllerin anında ihtiyaç olan bölgeye sevk edilmesi ile yaşanan olumsuzluklar en aza indirgenecektir.

Deprem - Afet Konteyner

            Bu tip modüllerin önceden hazırlanılarak hazırda bulundurulması bu gibi durumlarda avantaj sağlayacaktır. Kurtarma ekiplerinin içerisinde olması ile Deprem-Afet Konteyner modelleri sevk edildikleri bölgelerde çok yönlü ihtiyaçların giderilmesi anlamına gelecektir. Yardım malzemeleri ile birlikte barınma anlamında da depremden etkilenen vatandaşların bu şekilde yardımına koşulması ile beraberinde gelebilecek tüm tehlikelere karşı tedbirler alınmış olacaktır. Farklı renk ve boyutlarda üretilebilen bu modüllerde kağı ve pencereler bulunmakta ve bir ev olarak yıkımlar arasında kalan insanlara barınma anlamında konfor sağlanacaktır. Birinci derece deprem şartlarına göre dayanıklılık içeren bu modüller ses ve ısı izolasyonu ile de ideal bir yaşam ünitesi olmaktadır. Dış ve iç yapısı itibari ile elektrik ve su tesisatları döşenen bu konteyner modelleri depremden etkilenen bireyler için oldukça önemli bir yardım olacaktır.

Deprem Konteyneri Fiyatları

Deprem Türkiye’de sık sık yaşanılan doğal afetlerin başında gelmektedir. Özellikle 1999 yılında yaşanılan Marmara depreminin etkileri hala sürmektedir. Deprem nedeniyle ortaya çıkan bina yıkılmaları neticesinde birçok insanın hayatını deprem konteynerleri kurtarmıştır.

Deprem konteynerleri bir depo ortamı gibi hazırlanarak depremzedelerin hizmetine sunulmaktadır. Temel konteyner ölçüleri ile üretilmiş olan 20 ft’lik deprem konteynerleri acil hallerde deprem bölgelerine sevk edilebilme özelliği taşımaktadır.

Deprem konteynerlerinin nakliyesi oldukça kolay olduğu için afet dönemlerinde çok tercih edilmektedir. Taşınabilir deprem konteyneri güçlü bir çelik konstrüksiyon üzerine sabitlenerek üretilmiştir.

Firmamız tarafından üretilen Deprem Konteyneri Fiyatları oldukça ekonomiktir. İçerisi depo gibi tasarlanmış olan deprem konteyneri güvenilir bir yapıda üretilerek herhangi bir deprem halinde zarar görmemesi için tasarlanmıştır.

Deprem Konteyneri Fiyatları

Deprem konteyneri deprem olayının sonrasında gerekli görülen tüm ekipmanların depolanabildiği alanlar olarak tanımlanmaktadır. Deprem esnasında arama kurtarma ekipleri ve sağlık ekiplerinin işini görebilmesi için gerekli malzemelerin barındırıldığı ortamlardır.

Deprem Konteyneri Fiyatları sabit olmakla birlikte ek özelliklerin istenilmesi halinde farklılıklar ortaya çıkabilmektedir. Deprem konteynerinde bulunması gereken tüm özelliklere sahip konteynerler firmamız tarafından uygun fiyatlarla satılmaktadır.

Afet bölgelerinde temel ihtiyaçları karşılamaya yönelik sağlam ve dayanıklı deprem konteyneri üreten firmamız standart deprem konteyneri satışı gerçekleştirmektedir. Uygun fiyatlarla satışa sunmuş olduğumuz deprem konteynerleri afet bölgelerinin vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır.

Deprem Konteyneri Özellikleri

Afet bölgelerinde ihtiyaç duyulan temel malzemelerin saklandığı ve tekrar deprem olması halinde depremden etkilenmeyecek özelliklere sahip konteynırlarda uyku tulumu, battaniye, çadır ve çeşitli kuru gıdalar yer almaktadır.

Deprem yönetmeliğinde yer alan tüm ihtiyaçlar deprem konteynerlerinde yer almaktadır.  Kaliteli çelik malzeme kullanılarak üretilmiş olan deprem konteynerleri her alana yerleştirilebilmektedir. 

Acil ihtiyaçların tamamını içerisinde barındıran Deprem Konteyneri Fiyatları oldukça uygun olduğu için yardım kurumları tarafından bu konteynırlar sık sık kullanılmaktadır. Başta Afad olmak üzere pek çok yardım kuruluşunun bünyesinde yer alan deprem konteynerlerinin nakliyatı ve kuruluşu oldukça kolaydır. Her türlü afet için sık sık tercih edilen deprem konteynerlerini firmamız sayesinde temin etme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Soru Sorun