ss

ISO Yük Konteyner

ISO Yük Konteyner

Uluslararası standartlarda taşımacılık alanında yaygın olarak kullanılan konteynerler verimli, hasarsız ve güvenli bir şekilde malzeme taşınması için üretilmiştir. Taşımacılık alanında kullanabileceğiniz ISO Yük Konteyner çeşitleri ihtiyacınız olanı sizlere en iyi şekilde sağlamaktadır. Taşımacılık alanında yaygın olarak kullanılan konteynerler günümüzde inşaat sektörünün de vazgeçilmezi olan araçlar arasında yer almaktadır. Birçok çeşidi bulunan konteynerlerin inşaat sektöründe işçiler için kalabilecekleri bir ortam oluşturmanın yanı sıra yük konteynerleri ürünlerin taşınması amacıyla tercih edilmektedir. Taşımacılık alanında yaygın olarak tercih edilen konteynerler sektörlerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayarak hava, deniz ve kara ulaşımları ile uygun fiyatlara taşınması sağlanmaktadır.

ISO standartlarına uygun olarak tercih edeceğiniz konteynerler taşımacılık alanında ürünlere hiçbir şekilde zarar gelmeden ulaştırılmaktadır. Konteynerler su geçirmeyen yapıya sahip ürünler olmakla birlikte olumsuz hava şartlarına karşı da dayanıklıdır. ISO Yük Konteyner paslanmaz çelikten üretilmiş dayanıklı ve sağlam yapıda olan ürünlerdir. Uzun yıllar kullanabileceğiniz konteynerleri geniş hacimleri ile kara, deniz ve hava taşımacılığında büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Uluslararası taşımacılık kurallarına uygun olacak şekilde üretimi yapılan konteynerler sağlam dayanıklı yapısı ile ürünlerinizin zarar görmeden ulaştırılmasını sağlamaktadır. Birbirinden farklı birçok sektörde yaygın olarak tercih edilen konteynerler standart ürünlerin dışında dondurulmuş gıdaları da bozulma tehlikesi olmadan  -18 ile +18 derece arasında tutulan sıcaklık ile gıdaların nakliyesi sağlanmaktadır.

ISO Yük Konteyner

Her sektöre uygun olarak ulaşım ve nakliye çözümleri sunan konteynerler işinizin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi ve taşımacılığın güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Taşıma aracı olarak bilinen konteynerler farklı yükseklik, boyut ve genişlikte havalandırma, soğutma gibi özellikleri bulunmaktadır. Genel olarak çelikten üretilen konteynerler günümüzde birçok sektörde yaygın olarak kullanılan araçlardır. Uluslararası taşımacılık alanında tercih edeceğiniz ISO Yük Konteyner dayanıklı, sağlam ve güvenli bir şekilde nakliye ihtiyacınızı sağlamaktadır. Yük konteyner içinde modüler kabin sistemleri kullanılarak birçok alanda kullanabileceğiniz özellikte ürünlerdir. Konteynerler taşımacılık sektörü başta olmak üzere birçok alanda birbirinden farklı avantajları bulunan uygun fiyatlara sahip olabileceğiniz ürünlerdir. ISO belgeli, güvenli ve sağlam yapıda olan yük konteynerleri ile sorunsuz bir şekilde taşıma işlemlerinizi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Iso Konteyner

Yurtiçi ve uluslar arası olan taşımalarda kullanılan yük konteynerleri, ticari yük konteynerleri yahut ISO yük konteynerleri olarak isimlendirilir. Her çeşit boy, genişlik ve yükseklikte üretilmekte olup aynı zamanda farklı özellikte üretilen bu konteynerler gemi taşımacılığı, uçak taşımacılığı, demir yolu taşımacılığı ve kamyon nakliyesi için de uygundur. Çoğunluk ile Iso Konteyner ölçüleri 20 feet ya da 40 feet uzunluğunda olurlar. Bu yük konteynerleri pek çok farklı çeşitte ürün taşıma kapasitesine sahiptirler. Besin grupları, dondurulmuş gıdalar ve teknolojik aletler gibi taşıması zor olan yüklerin de taşınmasını sağlarlar. Bu durumdan kaynaklı olarak bu konteynerler soğutmalı, üstü açık ve havalandırmalı olmak üzere pek çok çeşitte üretilebilir.

Iso Konteyner Üretimi

Iso konteynerler çelikten üretilebileceği gibi, cam elyaf takviyeli plastik reçine kaplı kontrplak ve alüminyum alaşımdan da üretilebilir. Üretimi çelikten olan konteynerlerin ucuz bir maliyeti olmasının yanı sıra oldukça sağlam konteynerlerdir. Ancak su sızdırmayan ve hava şartlarına karşı oldukça dayanıklı olan bu konteynerler çok iyi bir yalıtkan sayılmayıp, rahatlıkla korozyona uğrayıp, paslanabilirler. Alüminyum alaşım konteynerlerse soğutma özellik konteynerlerde daha çok tercih edilmektedir. Bu İso Konteyner çeşitleri yapılmış oldukları malzemeden kaynaklı olarak son derece hafif ve esnek olmakla birlikte paslanmaya karşı dayanıklıdırlar. Ancak bu dayanıklılık çelik konteynerler da olduğu kadar değildir. Tamirat durumları ve maliyetleri son derece zor ve pahalıdır.

Yükleri En İyi Şekilde Muhafaza

Türkiye’de transit taşımacılık işinin en önemli unsurlarından biri olan Iso Konteyner son derece kaliteli bir sistem olup, uygun fiyatları dolayısı ile büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu konteynerler oldukça sağlam olan çerçeve yapısı ve üst düzey yalıtımı ile ürünlerin taşımacılık sırasında zarar görmemesini sağlıyor. Bu durum çok büyük kapasiteli transit taşımacılık gemilerinde yüzlerce konteynerin üst üste konulup aynı anda taşınması gibi durumlarda dahi ürünlerin zarar görmeyeceğini desteklemesi dolayısı ile gerçek anlamda nakliye sisteminin en önemli faktörlerinden biri olmasını sağlıyor. İhracat ve ithalat konusundaki çalışmaları olumlu bir duruma taşıma konusunda ve ticari boyutu geliştirme konusunda bu nitelikli ve yeni faktörleri kullanmak, önemli ölçüde kazanım sağlanmasına neden olacaktır.

 

Soru Sorun