ss

Jeneratör Konteyner

Jeneratör Konteyner

HER İHTİYACA ÖZEL JENARATÖR KONTEYNER

            Yerleşim alanları dışında kurulan konteyner alanlarda ya da prefabrik yaşam alanlarında enerji ihtiyaçlarının karşılanması önemli bir sorun olmaktadır. Özellikle endüstriyel alanlarda tamamen enerjiye bağlı olarak çalışmaların yapıldığı mekanlarda jeneratör ihtiyacı olmaktadır. Bu durumlarda firmalar sistem kurabilmek adına Jeneratör Konteyner modellerini tercih edebilmektedir. Kullanılabilecek modellerin boyutları ise ISO yük konteyner standartlarında olmaktadır. Ancak bu kısımdaki en önemli unsur kullanılacak jeneratörün boyutları olmaktadır. Standart olarak kullanılan modeller 20 ft ebatlar baz alınırken, daha geniş kullanımlar için özel tasarımlar tercih edilmektedir.

            Bu şekilde oluşturulan jeneratör sisteminin en önemli avantajlarından biri kurulan ses izolasyonu sayesinde gürültü kirliliğinin oluşmamasıdır. Bu alanda Jeneratör Konteyner modellerinin iç kısımlarında galvaniz saç tercih edilmektedir. Çürüme yapmayan çelik formunda bulunan bu saçlar ses izolasyonu içinde tercih edilmektedir. Ayrıca ses yutucu cepler ve sesi izole edebilecek farklı teknolojilerde bu sistemler içerisinde yer alabilmektedir. Genel olarak bakıldığında sistem Jeneratörün bağlı bulunduğu dış güç bağlantısı, güvenilirliği sağlayan yapılar ve sesi izole eden iç sistemlerden meydana gelmektedir. Bireysel anlamda günlük yaşamı oldukça fazla etkileyen enerji kesintileri, kurumsal alanda firmaları çok fazla zarara uğratabilecektir. Bu nedenle jeneratör kullanımı pek çok firma için adeta bir zorunluluktur. Farklı yerleşim alanlarında bağımsız olarak çalışan bu jeneratörler, yaşamsal faaliyetlerin desteklenmesi adına çok önemlidir.

Jeneratör Konteyner

            Jeneratör kabini incelendiğinde ise ses izolasyonu özelliklerinin yanında dış kısımlarında elektrostatik toz boyayla boyanabilen galvaniz saç bulunmaktadır. İç kısımlarda ise ısı dayanıklı izolasyon malzemesi olan akustik sünger kullanılmaktadır. Ses izolasyon sistemi içerisinde iki adet susturucu bulunmaktadır. Bu alanda Jeneratör Konteyner modellerinde özel tasarımlar ya da İSO standartları tercih edilebilmektedir. Maliyet ve kurulum açısından avantajlı olan bu modeller pratik kullanımları ile de en geniş alanlarda hizmetler sunan firmalar için dahi oldukça profesyonel kullanımlara imza atacaktır. Tasarımlarda tamamen kullanımlarınıza özel modeller seçilmektedir. Bu sayede firmaların kullanım alanlarında tam performans çalışabilen konteyner modelleri oldukça yüksek verimli performanslar açığa çıkaracaktır. Verimli, pratik, ekonomik özellikleri ile özel tasarım konteyner modelleri her alanda avantaj sağlanmaktadır.

Jeneratör Kabini

Özel yapılarda tasarlanmış olan Jeneratör Kabini enerji desteği sağlayarak yüksek kapasiteli şarj cihazı görevi üstlenen jeneratörleri sıcak ve soğuk gibi dış etkenlerden korumak amacıyla tasarlanmış kabinler olarak tanımlanmaktadır. 

İçerisinde yüksek elektrik akımı bulunan jeneratör kabininin özel olarak tasarlanmış olması gerekmektedir.  Özel havalandırma ve emiş güçleri sayesinde uzun ömürlü ve kullanışlı jeneratör kabini üretimi gerçekleştirilmektedir.

Jeneratörler hastane ve büyük işletmeler için çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle jeneratörleri korumak ve dış etmenler nedeniyle zarar görmesini engelleyebilmek için jeneratör kabinleri sık sık kullanılmaktadır.

Jeneratörler çalışma esnasında yüksek bir ses ile çalışma özelliği göstermektedir. Ancak jeneratör kabinleri sayesinde jeneratörün ortaya çıkardığı gürültü engellenebilmektedir. Çünkü jeneratör kabinleri ses yalıtımlı olarak üretilir ve jeneratörün rahatsız edici gürültüsü büyük ölçüde engellenmektedir.

Jeneratör Kabinlerinin Özellikleri Nelerdir?

Jeneratör Kabini özellikleri incelenirken pek çok malzeme kullanıldığını göreceksiniz. Firmamız tarafından üretilen jeneratör kabinleri sağlam ve dayanıklıdır. Jeneratör kabini üretiminde saç ve galvanizli malzeme kullanılmaktadır.

Yalıtımlı bir şekilde üretilen kabinlere hava emiş gücü de eklenerek özellikleri arttırılmıştır. Sesi yutabilme özelliğine sahip olan jeneratör kabinine susturucular takılarak ortaya çıkaracağı gürültülerin önüne geçilmesi amaçlanmıştır. 

Jeneratör kabinlerinin dış yüzeyinde özel elektro statik boyalar kullanılmaktadır. Dizel veya benzinli olarak üretilen jeneratör modelleri bulunmaktadır. Bu jeneratör modellerine uygun olarak jeneratör kabinleri farklılıklar gösterebilmektedir.

Jeneratör kabinleri özel montaj ile kurulmaktadır. Dört cephede kapıları bulunan jeneratör kabinleri sayesinde jeneratörün ortaya çıkarmış olduğu gürültüden kurtulma imkanı bulurken jeneratörleri uzun süre gönül rahatlığıyla kullanma imkanı sunmaktadır.

Jeneratör Kabini Üretimi

Jeneratör Kabini modelleri üreten firmamız ihtiyaç ve beklentilere uygun olarak farklı modeller ortaya koymaktadır. Özellikle yüksek güçlü jeneratörler için jeneratör kabinleri çok önemli bir yer sahiptir.

Bu nedenle yüksek güce sahip jeneratörler için özel jeneratör kabini üretimi gerçekleştirilmektedir. Jeneratör kabini üretiminde kullanılan jeneratörlerin modeli, dizaynı ve markası önemli bir yere sahiptir. Jeneratör kabininin kaliteli olması ve jeneratörün büyüklüğü, yüksekliği ve genişliği dikkate alınarak tasarlanması jeneratörlerin uzun süreli kullanımı için çok önemlidir.

Soru Sorun