ss

Kiralık Konteyner

Kiralık Konteyner

İnsanlar kısa süreli ihtiyaçlarını karşılayabilmek için fazla zarara girmek veya bütçelerini zorlamak istemezler. Bu sebeple de ikinci el ürün kullanımında artış gözlemlenmektedir. Belli konularda ki bir takım ihtiyaçların kısa sürede bütçeyi zorlamaması için elde edilen yapılara verilen isim konteynerdir. Konteyner yapılarının çeşitli kullanım alanları ve buna bağlı olarak da çeşitli isimleri vardır. Güvenlik – bekçi konteyner, yemekhane konteyner, yatakhane konteyner, Kiralık Konteyner, 2. El konteyner, askeri konteyner, kabin konteyner, WC & duş konteyner, şantiye konteyner, cafe & büfe konteyner, ev konteyner, ofis konteyner ve metropol konteyner bu yapıların çeşitli isimlerindendir.

İhtiyaç sahibi kişiler için konteyner yapıları yüksek oranda avantaj sağlar. Geçici ihtiyaçların karşılana bilinmesi için bütçenin dışına çıkmak zorunda kalınabilir. Fakat konteyner yapıları sayesinde harcamanız gereken normal fiyatın altında bir bütçe harcayarak ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Genel olarak kısa süreli ihtiyaçların giderilmesi amacıyla Kiralık Konteyner kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise ödenmesi gereken ücreti en aza indirgeyebilmektir.

Kiralık Konteyner

Kiralık Konteyner in kiralanması iki şekilde gerçekleştirilmektedir.1.si kiracı kiralamak istediği konteynerin depozitosunu konteyneri alacağı zaman peşin olarak öder, teslim edeceği zamanda hesaplaşırlar. 2.si kiracı tam ücreti banka teminat mektubu ile kiraya verene teslimat eder, kira süresi bitiminde de mektubu teslim alır. Kiracının kiralamış olduğu konteyneri özenle kullanması şarttır. Konteyneri kiralayan kişi hiçbir koşulda kiralamış olduğu konteyneri bir başka şahıssa kiralık olarak veremez. Kiracı kiralamış olduğu konteyner yapısına dair hiçbir şekilde en ufak bir değiştirmeye bile gidemez. Konteyner kiracının kira süresinde herhangi bir dış etkene maruz kaldığında meydana gelen zararı kiracı ödemekle yükümlüdür. Kiracı konteyner yapısını aldığı vaziyette teslim etmelidir. Aksi takdirde gerekli olan tamirat ve onarım masrafları tamamen kiracıya aittir. Kiralayan kira sözleşmesini hazırlar ve kiracı sözleşmeyi kabul eder ise imzalar. Sözleşmede olan maddelerin tamamına uymak zorunludur. Konteynerin kiralanma süresine kiracı karar veriri. Kiracı kira süresinin son gününe kadar yapıyı teslim edebilme hakkına sahiptir. Fakat gecikme gibi bir durum söz konusu olursa kiracı sözleşmenin dışına çıkmış olur ve gecikme bedelini ödemek zorunda kalır. Kiracı kiraladığı konteynerin rengini kendi isteğine bağlı olarak kiraya verene sormadan değiştiremez.

Kiralık Konteyner Fiyatları

Özellikle inşaat sahalarında kullanılan konteynerlar inşaat firmaları tarafından işletme maliyetlerini düşürmek adına kiralanmaktadır. Kiralık olarak hizmet veren konteyner firmaları ile iletişime geçerek şantiye sahalarına ihtiyaçları kadar konteyner getirilmesi talebinde bulunurlar. Konteyner satın alma işlemi eğer inşaat şantiyesinin uzun soluklu bir projede yer almayacak ise artı bir maliyet doğurmaktadır. Bu tarz maliyetlerden kaçınmak isteyen firmalar ise Kiralık Konteyner Fiyatları nı daha avantajlı bulmaktadırlar. Bir inşaat şantiyesinin ihtiyacı olan ofis konteynerları, wc konteynerları, yatakhane ve yemekhane olarak kullanılacak konteynerları satın almaya kalktıklarında oldukça yüksek bir maliyete katlanmak zorunda kalırlar. Bu sebeple kiralama hizmeti daha mantıklı olmaktadır.

Kiralık Konteylerın Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar

Kiralık konteyner fiyatlarını belirleyen unsurların başında, konteyner ölçüleri gelmektedir. Genelde standart ölçülerde üretilen konteynerların kiralama fiyatları ölçü ve işlevlerine göre değişmektedir. Örneğin;  300x700 ebadındaki tek oda Konteyner Kiralama Fiyatı 450 TL, 300X700 Ebadındaki tek oda wc ve mutfağın bulunduğu konteyner 550 TL,  300X700 ebadındaki iki oda wc ve mutfağı olan konteyner 600 TL lik kiralama bedeli ile istenilen alanlara kurulmak üzere nakledilmektedir.

Kiralık Konteynerların Kiralama Süresi Fiyatını Etkiler Mi?

Kiralık olarak talep edilen konteynerlar işletmelerin ihtiyaçlarına göre belirlenen sürelerde kiralanmaktadır. Örneğin bir aylığına kiralama yapan bir firma ile 6 aylık kiralama yapan firma pek tabiî ki aynı ücreti ödemeyecektir. Önemli olan burada ihtiyaç olan sürenin net olarak belirlenmesidir. Süre ve gerekli olan konteyner ihtiyacı belirlendikten sonra kiralama yapan firmalar ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Şantiyeler üzerine kurulacak olan konteynerlerden kaç adet gerekiyor ise buna göre talepte bulunulması gerekmektedir. İhtiyaç olmayan miktarda konteyner talep edildiği taktirde düşük maliyetle çalışma yapmaya çalışılırken, maliyeti yükseltmeniz muhtemel olacaktır. Ayrıca Konteyner Kiralama Fiyatları konusunda da geniş bir Pazar araştırması yapmanız gerekmektedir. Çünkü ülkemizin hemen her ilinde kiralama hizmeti veren birden çok firma bulunmaktadır. Bu firmalar içerisinde sizlere en iyi hizmeti verecek olan firmayı seçmeniz işletme maliyetlerinizi düşürmeniz adına büyük önem arz etmektedir. Kaliteli bir hizmet ancak işinin ehli olan bir firmadan alınmaktadır. 

Soru Sorun