ss

Mobil Ameliyathane

Kolay ve riski olmayan genel cerrahi müdahalelerin gerçekleştirilmesini mümkün hale getiren, teçhizat ve donanıma sahip olduğu net bir şekilde söylenmelidir. Bunun yanı sıra anestezi cihazı, ameliyat masası, azot, basınçlı gaz ve oksijenden meydana gelen oksijen ve emiş sistemleri de bu ürün modelleri arasında bulunmaktadır. Ayrıca ameliyathane lambası ve cerrahi aspiratör özellikleri de dikkat çeken bir diğer özellik olarak değerlendirilebilir. Araçlar 12V DC elektrik enerjisi sistemleri ve 220V AC kent şebekesi enerji sistemlerinin kullanıldığını da görebilirsiniz. Mobil Ameliyathane sistemlerine dışarıdan elektrik enerjisi sağlanmadığı durumlarda, ihtiyaç olarak görülen gücün karşılanabilmesi için de 7,5K değerinde jeneratör mevcut haldedir.

Ayrıca söz konusu olan bu ürünün içi medikal donanımlar ve belirli cihazlar için yeterli sayıda bölmelerden meydana gelen dolap sistemlerinin yer aldığı görülebilir. Dolaplar da PVC yapıya sahip Foamboard malzemelerden üretilen seçenekler de tercih edilebilir. Bu malzemeler suya dayanıklı özelliklerde mevcut olmakla beraber dezenfektan ve hijyenik yapılarıyla temizlikleri gerçekleştirebiliyor. Ayrıca Mobil Ameliyathane sistemlerinde 220V AC elektrik enerjisiyle sıkıntısız çalışan soğuk ve sıcak tavan tipi klimalar da mevcut haldedir. Tavan kaplama ve yan kaplamaları da anti bakteriyel özelliklere sahip ABS malzemeyle kaplanabiliyor. Zemin kaplama malzemeleri yerine de epoksi reçine tercih edilebilir. Üstelik yan duvar kısımlarında zeminden başlayarak 10 cm yüksekliklerde bu malzemeyle kaplanıp yekpare hale getirilmektedir.

Mobil Ameliyathane

Tüm bunların yanı sıra bu sistemlerin operasyon esnasında dengenin bozulmaması ve durağan halde bulunması için önemli oranda denge lifleri kullanılmaktadır. Bu tür sistemlerin hem yan hem de arka kapı üstlerinde aydınlatma işlemleri için de projektörler tercih edilmektedir. Sizlerin belirlediği istekler doğrultusunda ameliyathane gibi mobil yapı çözümleri si kullanıcılara sunulmaktadır. Mobil Ameliyathane ler, Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık kurumları için meydana getirdiği yasalara göre tasarımı gerçekleştirilmektedir. Yani hayati bir öneme sahip olan teçhizatları da içerisinde bulundurmaktadır. Ancak bu ürün sistemlerine sahip olmayı düşünen kişi ya da kurumlar istedikleri durumlarda teçhizat oranını artırmaktadır. Üstelik istenen ölçülerde üretilen mobil yapı çözümleri sayesinde çok daha konforlu bir alanda sağlık müdahaleleri gerçekleştirilebilir.

 

Soru Sorun