ss

Prefabrik

Kullanım amaçlarına göre özel olarak döşenmiş ve insanların ihtiyaçlarına göre istenilen büyüklüklerde oluşturulmuş yapılara prefabrik denir. Beton yapılara rağmen daha kısa sürede ve daha az maliyetle oluşturulan bu yapılar, günümüzde sıkça karşımıza çıkmaktadır. Beton yapılarının maliyetlerinin fazla olmasından dolayı insanların Prefabrik yapımına daha fazla yöneldikleri görülür. Müşterilerin prefabrik yapıları hangi alanda kullanacaklarına karar vermeleri ile başlayan süreç kısa zamanda tamamlanır. Bu yüzden hızlı bir tasarımın ardından hızlı bir kurulumda yapılarak prefabriğin anında kullanılabilir konumda karşımıza çıkmaktadır. Isı ve ses yalıtımları sayesinde enerji tasarrufu sağlayan bu yapılar deprem ve yangın gibi pek çok olumsuz duruma karşı da korumalıdır. Günümüzde prefabrik denildiği zaman karşımıza pek çok kullanım alanı çıkmaktadır.

 Okul, yemekhane, yatakhane, şantiye binası, ofis, tel ya da çift katlı evler, hastane ve daha akla gelebilecek pek çok alanda kullanıldığı görülür. Pek çok avantajı içinde barındıran Prefabrik yapılar modüler bir sisteme de sahiptir. Bu sadece kolay kurulumun ardından taşınma özelliklerine de sahip olduğu bilinir. Odaların yerlerini değiştirmek ya da yapıyı büyütmek prefabrik binalarda oldukça kolaydır. Şantiye alanlarında ya da kırsal kesimler de sıkça rastlanılan bu yapılar insanların ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmaktadır. Prefabrik yapıların iç kısımlarında su, elektrik, klima, kalorifer gibi pek çok tesisatın kurulduğu da görülür. Böylece bina içine girilmesi ile birlikte insanların her alanı kullandıkları görülür.

Prefabrik

Dış cephe ve çatı sistemleri özel malzemeler kullanılarak üretilmektedir.  Prefabrik yapılarda havalandırma sistemleri de bulunur. Bu sayede prefabrik yapı içerisinde temiz bir hava oluşumu da sağlanmış olur. Hangi malzemelerin kullanılacağı konusunda firma ile yapacağınız görüşmede karar verebilirsiniz. Dış özelliklerine bakıldığında oldukça modern bir görünüme sahip olan Prefabrik yapılar özellikle evlerde Avrupai bir görünüm ile karşımıza çıkmaktadır. Prefabrik yapılara sahip olmak isteyen insanların sitemiz üzerinden yapılan tasarımlara göz atmaları istenir. Bu saye de akıllarında nasıl bir prefabrik yaptırmak istedikleri görülür. Site üzerinden iletişim adreslerine ulaşarak firma ile birebir görüşme de sağlayabilirsiniz. Site üzerinden yapılan açıklamaları inceleyerek kafanıza takılan tüm sorulara cevaplarını da bulabilirsiniz.

Soru Sorun