ss

Şantiye Konteyner

Şantiye Konteyner

Bir prefabrik yapı olan Şantiye Konteyner özellikle inşaat sektöründe kullanılan çalışanlar için çok iyi düşünülmüş bir sistemdir. Her zaman ve istenilen yerde kullanılabilen bu konteynerler sadece ihtiyaçları karşılamak için değil aynı zamanda konforu da gerek işçilerin gerekse inşaat yöneticilerinin önlerine sunmaktadır. Bu durum inşaat sektörü için çok büyük bir gelişmedir. Bu da yine bu sektörün kalitesini arttırmaktadır. Şantiye konteynerlarının hepsinin içinde elektrik ve su tesisatı gibi imkânlar da bulunabilmektedir. Şantiyelerde çok amaçla kullanılmakta olduğunu belirtmeliyiz.

Uzaktan gelen çalışanlara yatakhane, yöneticilere ofis, oturma odası, dinlenme ve uyku amaçlı olarak kullanılabilen Şantiye Konteyneri ihtiyaca göre kullanım alanları çoğaltılabilir. Durum böyle olunca inşaat sektöründe çalışma zorlukları azalmış ve çalışanlara verilen bu olanaklarla daha verimli iş ve iyi sonuçlar alınabilmektedir. Bu konteyner çok büyük işlerde çok katlı olarak da önümüze çıkabilmektedir. Böylelikle yine işçiler için çeşitli aktivite alanları, dinlenme alanları, WC alanı, duş, yemekhane, kafeterya gibi bölümler oluşturulmaktadır. Firmaların taleplerine göre bu bölümler çeşitlendirilebilir, daha büyük veya daha küçük mekânlar yapılabilmektedir. İsteğe göre konteyner fabrika ortamında montajlı veya de-monte konteyner olarak da gönderilebilmektedir. Parçalarının kolay taşınır ve monte edilir olması ise kurulumu hızlı ve kolay hale getirmektedir. Şantiye konteyner, geniş bir yaşam ve çalışma alanları kurulmasında kullanılabildiği gibi büro ve ofis gibi işin merkezini oluşturan küçük alanlar içinde kullanılabilmekte, iş görüşmelerinin plan proje çizimlerinin yapıldığı önemli mekânlar haline getirilebilmektedirler. Sahip olduğu malzeme özellikleri sayesinde yüksek ısı ve ses yalıtım özellikleri sağlayarak sıcak ve rahat bir ofis ortamı sunabilmektedir.

Şantiye Konteyner

Şantiye Konteyner, üretilen tüm konteyner çeşitlerinde olduğu gibi afet ve savaş gibi durumlarda yaşam alanı olarak kullanılmasını sağlayacak niteliklere sahiptir. Bu amaçla da kullanılan konteyner kolay taşınabilme özelliği sayesinde istenilen yere kurulabilmektedir. Şantiyelerin özellikle de inşaat şantiyelerinin zorluğu ve yoruculuğu düşünülünce sahip olduğu üstün yalıtım özellikleri, konforlu ve güvenli büyük yaşam alanlarını kolay inşa etme olanağı sağlamasıyla şantiye konteyner, firmaların vazgeçilmez bir yapı sistemi olmaktadır.

Şantiye Konteyner Fiyatları

Yapı ve inşaat sektörünün gelişmekte olduğu günümüzde konteyner kullanımı oldukça yaygındır ve konteyner kullanımı sağladığı avantajlar nedeni ile çok fazla tercih edilmektedir. Konteyner denildiğinde ilk akla gelen kullanım alanları inşaatlar ve şantiyelerdir.  Konteynerlar, şantiyelerde genellikle barınma ihtiyacına yönelik kullanılmakla beraber ofis, yemekhane, yatakhane, wc, duş, sosyal tesisler, revir, depo gibi ihtiyaçları karşılamak için kullanılır.

Oldukça büyük bir sektör haline gelen şantiye konteyner üretimi ve satışı çeşitli firmalar tarafından yürütülmektedir. Şantiye Konteyner Fiyatları kullanım alanı, ihtiyaçlar, dayanıklılık, özellikler, büyüklük gibi etkenlere göre değişiklik gösterir. İnşaat alanının ihtiyaçları bu durumda oldukça önemlidir. Kısa süreli çözümler sunan konteyner yapılarının fiyatları da farklılık göstermektedir.

Şantiye Konteyner Özellikleri

Vidalı teknoloji sandwich panel sistemiyle tüm detaylarıyla demonte üretim gerçekleştirilen şantiye konteynerları farklı özelliklere sahiptir. Yeni nesil şantiye konteynerları uzman ekiplerce yerinde kurulum yapılarak teslim edilmektedir. Birleşimli özelliğiyle üç kata kadar istenilen büyüklükte projelendirilip kurulan işçi şantiye komplekslerinde yemekhane, yatakhane, wc duş üniteleri, yönetici ve teknik ofis yapıları, mescit, sağlık merkezi ve revir, çamaşırhane, kantin, dinlenme alanları, mutfak gibi ünitelerin hangisine ihtiyaç duyuluyorsa Şantiye Konteyner Fiyatları buna göre belirlenir.

Şantiye konteynerlarının en önemli özelliği başka alanlarda da kullanılabilir olmasıdır. Bu nedenle Demonte ve monte işlemlerini kolaylaştıracak yapılar tercih edilir.

Şantiye Konteyner Fiyatları

Şantiye Konteyner Fiyatları kullanım alanı, kullanılan malzeme, konteynerin özellikleri, büyüklüğü, dayanıklılığı gibi özeliliklere bağlı olarak değişmektedir. Hazır konteynerler ve özel üretim konteynerlerin fiyatları farklı olmaktadır. 4.500TL gibi fiyatlardan başlayarak çeşitlerine göre 5000 TL, 6000 TL ve farklı modellerde farklı olmak üzere fiyatları değişmektedir. Özel olarak tasarlanan konteyner modelleri müşterinin isteğine göre hazırlanır ve ona göre fiyatlandırılır. Tek tuvalet veya banyo gibi yapılar daha farklı fiyatlandırılırken okul, hastane ve başka yaşam alanları için farklı fiyatlar ortaya çıkar.

Konteyner kullanım amaçları ve kullanım alanları fiyat belirlemede oldukça önemlidir. İklim koşullarına dayanıklılık ve sağlamlık da fiyatların belirlenmesinde oldukça etkilidir. Genel olarak konteyner fiyat aralığı 4.500 TL ile 10.000 TL arasında değişir.

 

Soru Sorun