ss

Su Arıtma Konteyner

Su Arıtma Konteyner

            Dünya üzerindeki doğal kaynaklar tasarruflu ve geri dönüşümlü olarak kullanılmadığı sürece çocuklarımızın geleceğinde çok önemli tehlikeler olacaktır. En önemli yaşam kaynağı su olmakta ve geri dönüşümlü olarak kullanılması ve farklı kaynaklardan tasarruflu, sağlıklı olarak kullanılması için arıtma işlemlerine tabi tutulması gereklidir. Pek çok endüstriyel saha içerisinde bu tip kullanımların hızlı, ekonomik ve pratik olarak kurulabilmesi için Su Arıtma Konteyner modelleri kullanılmaktadır. Modern tekniklerle yapılan su arıtma işlemleri ile kurulan firmanın su arıtma ihtiyacı çok pratik bir şekilde karşılanabilecektir.

            Model olarak konteyner modellerinin ölçüleri standartlara bakıldığında 20 feet ve 40 feet olabilmektedir. Feet İngiliz uzunluk birimi olmakta ve 30,48 cm’ye denk gelmektedir. Modellerin seçimlerinde hem ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmalıdır. Hem de kullanılması gereken su arıtma tekniği baz alınmalıdır. Bu alanda Su Arıtma Konteyner modelleri içerisinde elektrik tesisatı, ısı yalıtımı ve aydınlatma donanımı yer almaktadır. Su arıtma teknikleri arasında bulunan mobil ters osmoz sisteminde suyun içinde bulunan iyonların yapı olarak ayrıştırılması tekniği uygulanmaktadır. Uygun basınç teknikleri sayesinde su arıtma işlemi tamamlanır. İşlem sonucunda ise zararlı maddeler, ağır metaller ve bakteriler tamamen temizlenerek saf su ortaya çıkarılır. Modern anlamda tercih edilen bir teknik ise ultra filtrasyon sistemleri olmaktadır. Bu metotta mikron çapında ayrıştırmalar yapılmaktadır. Bu sayede ise deniz suyundan arıtmalar gerçekleştirilmekte ve gıda ürünlerinde dahi kullanılabilmektedir.

Su Arıtma Konteyner

            Su arıtma sistemleri sayesinde pek çok alanda arıtılan sular kullanılabilmektedir. Bu şekilde üretimleri yapılan Su Arıtma Konteyner modellerinin iç kısımlarında tercih edilen tekniğe göre su arıtma cihazları kullanılmaktadır. Bu alanda kontrol panelleri yer almakta ve bu kısmı bireylerin ulaşarak kontrol edebilmeleri amacı ile portatif merdivenlerde bu yapılar içerisinde bulunmaktadır. İşletmenizin kapasitesine göre çok daha küçük ya da büyük ebatlarda konteyner modelleri tercih edilebilir. Buna bağlı olarak araçların iç kısımlarında su arıtma cihazları yer alacaktır. Firmanızda bu tip bir tesisin bulunması için geniş maliyetler ayırmanıza gerek kalmadan özel üretim konteyner modelleri tercih edilerek bu ihtiyaç oldukça pratik bir şekilde karşılanabilmektedir.

Soru Sorun