ss

Tank Konteyner

Tank Konteyner

Konteyner çeşitleri arasında taşımacılıkta çok büyük etkisi bulunan tank konteyner piyasada önemli bir yere sahiptir. Bu konteyner genellikle kimyasal ve gaz maddeleri taşımak için kullanılırlar. Gaz taşımacılığında kullanılan Tank Konteyner özellikle, karbondioksitin güvenli bir şekilde depolanması ve taşıması için standart 20ft ISO konteyner şeklinde dizayn edilmektedir. Gaz madde taşıyan tank konteyner mal kaybı olmadan uzun süre içindeki karbondioksiti saklayabilmesi için yüksek kalitede vakum ve çok katlı süper izolasyon malzemesi ile izole edilirler.

Konteyner kullanıcılarına ve firmalara son derece kullanım rahatlığı sağlayabilecek özellikler arasında dokuz taneye kadar Tank Konteyner üst üste konulması basınçlandırma  sistemi, evrak saklama bölümü, muhtelif tesisat kolaylıkları ve vana opsiyonları gibi avantajlı özellikleri bulunmaktadır. Bu tanklar, uzun saklama süresi avantajıyla, 17 bar ila 24 bar basınç aralığında otuz günden daha uzun bir süre depolama tankı olarak da kullanılabilir. İç tank ve borulama sistemlerinin paslanmaz çelikten imal edilmiş olmasından ve oksijen için kullanılabilmesine imkan verecek şekilde yıkanmış olmasından dolayı, tankın CO2, N2, O2 ve Ar gibi farklı gazların taşımasında kullanılabilmesi ise en büyük özelliklerinden biridir. Bu tank konteynerler, isteğe bağlı olarak kriyojenik transfer pompası bağlanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu da kullanıcıya ayrıca çok büyük avantaj sağlar. Kimyasal maddelerin transferi için kullanılan en önemli taşıma aracıdır. Yapımında kullanılan malzemeler sayesinde hiçbir sızdırma yapmaz ve taşıdığı maddenin dış ortama zarar vermeksizin aktarılacağı yere ulaşmasını sağlar. Bu hizmet sadece tank konteyner sayesinde gerçekleşebilmektedir.

Tank Konteyner

Kullanım yerine bağlı olarak farklı tiplerde ve farklı çalışma basınçlarında geniş bir seçim imkanı sunmaktadır. Sanayi gazı tedarik eden şirketlerinin her geçen gün artan Kriyojenik ISO Tank Konteyner ihtiyaçları sayısı çoğalmaktadır. Bunu karşılayabilmek için tank konteyner üreten firmaların önemi gün geçtikçe artmaktadır. Petrol taşıma içinde kullanılan tank konteyner, petrol firmalarının gözdesidir. Sektörün gelişmesi ile tank konteyner önemi inkar edilemez hal almaktadır. Yapımı çok büyük hassasiyet deneyim ve kalite gerektiren tank konteyner alımında ve kullanımında uzman kişilerden mutlaka bilgi ve yardım alınmalıdır.

Iso Tank

İthalat ve ihracat ürünlerinin bütün ülkelere arasındaki taşımacılığının gerçekleştirilmesi konusunda oldukça fazla önem teşkil eden konteyner sistemleri, uluslar arası taşımacılık sektörünün en değerli unsurlarından biri olarak gösterilmektedir. Konteyner çeşitleri bakımından birbirinden farklı olarak üretim aşamaları gerçekleştirilmiş olan ürün sistemleridir. Ana yapısı pek çok farklı model ile aynı özellikleri içeriyor olsa da türlü proje ve planlar ile kullanıcısının beklenti ve istekleri doğrultusunda üretimleri gerçekleştiriliyor. Kullanıcılarına her daim en iyi hizmeti sunmayı amaç edinenler adına geliştirilmekte olan ürünler arasında birbirinden ayrı özellikleri olan konteyner sistemlerine sahip olmak mümkündür ki Iso Tank sistemleri de bu konu doğrultusunda sektör geneli içerisinde yerini almış bulunmaktadır.

Iso Tank Kulanım Alanları

Öncelikli olarak Iso Tank Nedir? sorusunu cevaplamak, bu konteyner sistemlerinin kullanım alanlarını açıklamak konusunda yardımcı olacaktır. Iso tan konteyner sistemleri, dikdörtgen olan bir konstrüksiyon içerisine silindirik olan bir tankın yerleştirilmesi ile gerçekleşmiş olan yapı çözümlerine denilmektedir. Özellikle sıvı ya da gaz halinde bulunan yüklerin taşımacılığı işlerinden büyük talep görmektedir. Bu anlamda kimya ve gıda sektörü içerisinde fazlası ile ideal bir kullanım alanı yaratmış olan bu konteyner sistemi, günümüz şartları doğrultusunda yaygın bir biçimde tercih edilen yapılar arasında yerini almış bulunmaktadır. konteyner sisteminin sahibi olduğu yüksek kapasite ve hacim ile birlikte malzemelerinin çelik olmasından kaynaklı olarak zararı olabilecek dış etkilere ya da sarsılmalara karşı koruyucu özellik içermektedir.

Iso Tank İçin Bilinmesi Gerekenler

Pek çok avantajı bir arada sunan ıso tank konteyner sistemleri, kapasite durumları son derece yüksek yahut az dolumlar halinde riskli sonuçlar ortaya çıkmasına sebep olabiliyor. Bu nedenden kaynaklı olarak taşıma esnasında tankın devrilmesi gibi olabilecek olaylara önlem amaçlı Iso Tank Konteyner Ölçüleri minimum yüzde 80 oranında bir doluluğa sahip olmalıdır ki bu durum son derece önem teşkil etmektedir. Ayrıca güvenli bir şekilde taşıma işleminin gerçekleşmesi için tankın doluluk oranının yüzde 95’i de geçmemesi gerekmektedir. Bu oranlara dikkat edilmesi ve tank konteyner sistemlerinin dikkatli bir şekilde kullanılması olası gaz sıkışması ve patlama gibi olası olayların yaşanması engelleyecektir.

 

Soru Sorun