ss

Yatakhane Konteyner

İlk olarak bu konteyner sistemlerinin en çok hangi alanlarda kullanıldığına değinmek gerekir. Kullanım alanlarını başlıca sıralamak gerekirse eğer; okullar, huzur evleri, öğrenci yurtları, hastaneler, sosyal tesisler, operasyonlar ve askeri tesisler, göçmen barınma tesisleri, depremzede barınma tesisleri, tatil köyleri, mevsimlik işçi kampları, kaplıca tesisleri gibi alanlar belirtilebilir. Yatakhane Konteyner sistemlerinin en yoğun şekilde kullanıldığı alan ise tartışmasız şekilde şantiye alanlarıdır. Sokakta yaşayan ve evsiz olan kişiler için barınma tesisleri de tercih edildiği bir diğer alan olarak görülmektedir. Bu sıralanan alanlarda da görüldüğü gibi; fonksiyonel, doğal ya da suni şekilde meydana gelen her türlü barınma sorunu için çözüm niteliği taşıdığı da söylenebilir.

Ayrıca eski dönemlere göre kullanım alanı her geçen sene daha fazla rakama ulaşmaktadır. İnsanların sorunları bitmediği ve hatta daha fazla olduğu gibi bu sistem seçeneğinin de yaşamımıza entegre olması devam eden bir süreçtir. Yatakhane Konteyner sistemleri, konteyner türleri içerisinde diğerlerine kıyasla özel bir konuma sahip olduğu da söylenebilir. Zira yemekhane, WC, duş ya da demonte konteyner sistemleri gibi diğer seçenekleri kendi içerisinde entegre olarak barındırabiliyor. Bu durum ise, kullanım amacında bütün barınma gereksinimlerine toptan yanıt vermesi gerekliliğinden kaynaklanabiliyor. Teknik tanımla ifade edilecek olursa eğer, birleşim tipi konteyner olarak belirtilmesi mümkündür.

Yatakhane Konteyner

Söz konusu olan bu konteyner sistemlerinin de türleri bulunmaktadır. Başlıca iki türü mevcut haldedir. Bunlardan biri özel proje yatakhane sistemi, diğeri ise modüler birleşimli yatakhane sistemidir. Özel proje yatakhane sistemi, demonte vidalı olarak ön üretime alınmaktadır. Kurulumu yapılacak olan sahaya taşınmaktadır. Toprak gibi mekan ve kullanım amacı gibi kıstaslara göre tek ya da üç kata kadar montajlanmakta ve teslim edilmektedir. Yatakhane Konteyner sistemlerinin bir diğer türü ise, modüler birleşimli yatakhanedir. Özel proje sistemlerine kıyasla çok daha gelişmiş, modern ve gelişmiş tekniklere sahip durumdadır. Ayrıca sandwich panel sistemlerinin kullanımına da uygunluk göstermektedir. Yatakhane prefabrik ve konteyner sistemi diğer seçeneklere kıyasla daha fazla avantajlıdır. Diğer seçeneklere göre daha uygun fiyatlı olması da dikkat çekmektedir.

Soru Sorun